Kwasy chlebowe produkowane przez browary litewskie to naturalne bezalkoholowe napoje warzone według starych receptur, zachowujące smak z przed wieków.

"Kwas Chlebowy Wileński" warzony jest z sucharów chlebowych oraz źródlanej wody z dodatkiem słodu jęczmiennego i żytniego, cukru i kwasu mlekowego.

"Kwas Chlebowy Litewski" warzony jest z żytnich sucharów chlebowych oraz źródlanej wody z dodatkiem cukru i kwasku cytrynowego.

Po uwarzeniu kwasy są rozlewane do szklanych butelek i pasteryzowane tunelowo w temp 85-90 st.C, co zapewnia im 9 miesięczny okres przydatności do spożycia.
Do kwasów warzonych w browarach z którymi współpracujemy nie dodaje się żadnych chemicznych środków konserwujących, sztucznych substancji zapachowych ani koloryzujących.
Kwasy te mają przyjemny, naturalny smak pieczonego żytniego chleba, łatwo się pienią, doskonale gaszą pragnienie i długo utrzymują niską temperaturę po schłodzeniu.

Kwas Chlebowy

Działanie naturalnego kwasu chlebowego jest nieocenione dla zdrowia, podnosi odporność organizmu, wspomaga trawienie. Naturalny kwas chlebowy zawiera wiele cennych mikroelementów, witamin i aminokwasów. Polecany jest jako napój mający korzystny wpływ w wielu chorobach i dolegliwościach oraz jako napój regenerujący dla ludzi pracujących fizycznie i sportowców.

"Kwas Chlebowy Wileński" i "Kwas Chlebowy Litewski" są smacznymi bezalkoholowymi napojami, mogącymi z pewnością zastąpić kufel piwa.

Polecane są zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Skład:
Żytnie suchary chlebowe - 2,2%,
woda, cukier dwutlenek węgla,
regulator kwasowości - kwas cytrynowy.

Pasteryzowany.
Przechowywać w temperaturze 2-18° C
 
Wartość odżywcza w 100ml
Wartość energetyczna 136kJ (32Kcal)
Białko
0,1 g
Węglowodany
8 g
Tłuszcz
mniej niż 0,1 g
Etykieta front
Etykieta Tył

Skład:
Suchary chlebowe - 2,5%,
słód jęczmienny i żytni, woda, cukier, dwutlenek węgla, Kwas mlekowy - regulator kwasowości.

Pasteryzowany.
Przechowywać w temperaturze 2-25° C.

 
Wartość odżywcza w 100ml
Wartość energetyczna 159kJ (38Kcal)
Białko
0,1 g
Węglowodany
9,2 g
Tłuszcz
mniej niż 0,1 g
Etykieta front
Etykieta Tył
ulotka do pobrania
ulotka do pobrania